Економіка сьогодні: проблеми моделювання
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

Кузьменко О.В., к.е.н., доцент А.В. Герасименко, студентка ПВНЗ «Університет імені Альфреда Нобеля» ПРОБЛЕМА СТВОРЕННЯ МАЛОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ

Перейти донизу

Кузьменко О.В., к.е.н., доцент А.В. Герасименко, студентка ПВНЗ «Університет імені Альфреда Нобеля» ПРОБЛЕМА СТВОРЕННЯ МАЛОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ Empty Кузьменко О.В., к.е.н., доцент А.В. Герасименко, студентка ПВНЗ «Університет імені Альфреда Нобеля» ПРОБЛЕМА СТВОРЕННЯ МАЛОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ

Повідомлення автор Admin Ср Лист 21, 2018 4:10 pm

О.В. Кузьменко, к.е.н., доцент
А.В. Герасименко, студентка
ПВНЗ «Університет імені Альфреда Нобеля»
 
ПРОБЛЕМА СТВОРЕННЯ МАЛОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ
 
Сьогодні актуальною є проблема створення та розвитку малого бізнесу в Україні. Приватні підприємці стикаються з багатьма бар'єрами, що існують у законодавстві, податковій системі та інших аспектах бізнесу. За рейтингом "Ведення бізнесу" Україна перейшла на 152 місце, втративши три позиції. Це в рейтингу між Ліберією та Венесуелою. Для порівняння з іншими пострадянськими країнами Росія займає 120 місце, Молдова - 81, Білорусь - 69, Польща - 62. Близько 35% населення працездатного віку займається малим бізнесом. Внесок малого бізнесу до ВВП останніми роками не перевищив 10%, тоді як у більшості країн він становить 50-60% [1].
Стан малого бізнесу можна проаналізувати за динамікою його розвитку чи ліквідації. В Україні ведеться статистика підприємств, які відкриваються, та тих, які закриваються. Станом на сьогодні підприємств малого бізнесу, які припиняють свою діяльність, є більше, ніж тих, які відкриваються. Це показує, які умови створюються для ведення малого бізнесу в Україні.
Перша проблема полягає в посиленні контролюючих органів українського бізнесу. Податкова система, митниця та інші контрольні органи все більше ускладнюють справу. Внутрішні та іноземні підприємці часто стикаються з такими проблемами, як черги на митниці, бюрократія, що призводить до великих втрат. Податковий кодекс України, який набрав чинності з 1 січня 2011 року, надав більший тиск на малі підприємства, крім ряду інновацій, які зменшили можливість співпраці між малими та великими підприємствами.
Наступна проблема - корупція. Україна є лідером за цим показником у міжнародних рейтингах. Сума хабарів може перевищувати початковий капітал, що спричиняє крах бізнесу або навіть не дозволяє встановити його. У результаті в Україні малі та середні підприємства були зведені до мінімуму: за даними Державної податкової адміністрації, у 2011 році 245,8 тис. Підприємців розпустили свої компанії. У той же час було зареєстровано лише 176,7 тис. Приватних компаній. У результаті 70 тисяч людей є чистим річним відтоком з бізнесу країни. У 20-річній історії України це перший випадок негативного балансу підприємницької діяльності[2].
Іншою проблемою для українського бізнесу є активне державне регулювання підприємницької діяльності. Успіх бізнесу залежить від відносин з урядом, який є незаконним у європейських країнах. В Україні спостерігається високий рівень рейдів. Рейдерські атаки на підприємства зростають, а відсутність ефективного механізму захисту сповільнює розвиток бізнесу. В національному законодавстві не згадується ні боротьба проти цього явища, ні сама феномен. Український уряд не бажає усунути прогалини у законодавстві, а боротьба з корупцією не є достатньою ефективною, і всі ці фактори - це чудові умови для нальоту, але не популізм, або той факт, що власники компаній та топ-менеджмент ігнорують безпеку бізнесу своїх підприємств.
Підприємці малого бізнесу рідко беруть початковий капітал у банку, оскільки процентні ставки занадто високі. У свою чергу, банкірам важко оцінити платоспроможність клієнтів, особливо коли вони надають кредити для початківців. Банки вимагають від власників бізнесу стабільної платоспроможності, хороших продажів та високої рентабельності, і, до того ж, їм потрібен компетентний бізнес-план і записи всіх поточних рахунків. Гривні позики часто не вигідні, і валютні позики заборонені [3].
Актуальними проблемами є також розробка нових і вдосконалення діючих підходів до власності та форм її захисту; створення сприятливого податкового, інвестиційного, інноваційного та цінового режимів для суб'єктів малого підприємництва; впорядкування механізму державного регулювання і контролю підприємницької діяльності.
Рішення існуючих проблем розвитку малого підприємниці в Україні, створення відповідного середовища потребують докорінної перебудови державної політики щодо сприяння цьому сектору економіки. Зокрема, про створення відповідної правової бази розвитку малого підприємництва, фінансово-кредитну і матеріально-технічну підтримку, науково-методичне, інформаційно-консультативне та кадрове забезпечення малого підприємництва.
Підводячи підсумок можна сказати, що всі ці факти не є новими для нашої країни. Україна є найнижчою у рейтингах розвитку бізнесу у світі. Головною проблемою є український уряд, законодавство, система оподаткування. Таким чином, розвиток як малого, так і великого бізнесу уповільнює високий рівень корупції.
Список використаних джерел
1.        Рейтинг cтран [Електронний ресурс] // doingbusiness.org. – 2017. – Режим доступу до ресурсу: http://russian.doingbusiness.org/rankings.
2.        Податковий кодекс України 2011 [Електронний ресурс] // ligazakon.ua. – 2010. – Режим доступу до ресурсу: http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/T102755.html.
3.        Тенденції та проблеми розвитку малого й середнього бізнесу в Україні. [Електронний ресурс] // Киевский национальный университет им. Т. Шевченко. – 2016. – Режим доступу до ресурсу: https://studfiles.net/preview/5768712/page:30/.

Admin
Admin

Кількість повідомлень : 58
Дата реєстрації : 20.11.2018

https://economtoday.ukraine7.com

Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку

- Схожі теми
» Орлова В.М., к.т.н., доцент І.О. Білогаш, студентка Університет імені Альфреда Нобеля ІНТЕРПРЕТАЦІЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ОПИТУВАННЯ В КОНТЕКСТІ ПРИЙНЯТТЯ УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ
» Орлова В.М.,к.т.н., доцент І.О. Білогаш, студентка Університет імені Альфреда Нобеля ІНТЕРПРЕТАЦІЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ОПИТУВАННЯ В КОНТЕКСТІ ПРИЙНЯТТЯ УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ
» Купріянова Л.Є., магістрант ВНЗ «Університет імені Альфреда Нобеля» ОСОБЛИВОСТІ ЕКСПЕРТНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ ЮВЕЛІРНИХ ВИРОБІВ
» Царан О.В., студентка групи ЕП м ПВ – 51 ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» СУТНІСТЬ ПОНЯТТЯ „СТРАТЕГІЯ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ”
» Кузьменко О.К. , к. е. н., доцент кафедри ЕПЕК ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» УПРАВЛІННЯ МОДЕРНІЗАЦІЄЮ НА ПІДПРИМСТВІ

 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі